Home » ZPRÁVY » KRIMI » Víš, že řídíš pod vlivem?

Víš, že řídíš pod vlivem?

Policisté z Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Zlínského kraje ve spolupráci s policisty z oddělení tisku a prevence v tomto roce realizují preventivní projekt, který vznikl na základě vyhlášení resortního Programu Ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality na rok 2017. Projekt má nápomoci předcházet trestné činnosti v silničním provozu způsobené požíváním alkoholických nápojů před a během jízdy řidiči motorových vozidel. Jeho cílem je upozornit na možné postihy a důsledky protiprávního jednání.

Preventivní projekt realizují policisté oddělení silničního dohledu a policisté Dopravních inspektorátů ve Zlíně, Vsetíně, Kroměříži a Uherském Hradišti. Kolegové ve spolupráci s policisty oddělení tisku a prevence v rámci preventivních akcí distribuují mezi řidiče letáky, které upozorňují na možné důsledky jízdy pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. K letáku řidiči také obdrží jednorázový test na alkohol (detekční trubičku), který budou moct použít v případech, kdy si nebudou jisti svým stavem po předchozím požívání alkoholických nápojů.

Na silnicích ve Zlínském kraji jsme od začátku letošního roku do konce listopadu přistihli 2 295 řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu, z toho v 842 případech řidiči nadýchali přes jedno promile, čili se dopustili trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dále naši policisté zastavili 397 řidičů pod vlivem drog. Dopravní policisté v rámci našeho kraje řešili letos 226 dopravních nehod, které zavili opilí řidiči.

 

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

mjr. Mgr. Lenka Javorková
Foto: PČR

 

,
F