Home » ZPRÁVY » SPORT » Oba dva mužské týmy připisují po domácích zápasech 3 body

Oba dva mužské týmy připisují po domácích zápasech 3 body

V sobotu jsme odehráli zápas s nováčkem soutěže a nejednalo se o lehké utkání.

FK Luhačovice A – Kvasice 1:0 (0:0)

Soupeř přijel s kvalitní organizovanou hrou. A jen horko těžko jsme hledali recept na jejich překonání. První šance přišla velmi rychle a to ve 2. minutě utkání, kdy po rohovém kopu Ondra Červenka trefil tyč hostí. O dvě minuty později naopak zahrozil soupeř, ovšem hlavička jednoho z útočníků mířila vedle. Poté se vedl spíše boj mezi šastnáctkama. Za zmínku stojí snad jen dvě naše akce. Jednou hrozil po centru Bartka útočník Pavlíček, ale hlavou mířil do prostřed branky. V samém závěru poločasu jsme podnikli rychlý protiútok, Pavlíček hledal před bránou volného Bernátka, ten ovšem trefil míč jen kudrlinou a o pár centimetrů netrefil odkrytou branku. Do druhé půle jsme opět vstoupili aktivně a ihned ve 46. minutě se na branku řítil osamocený Pavlíček, prvním dotekem se bohužel vytlačil z lepšího střeleckého úhlu a následnou střelu pohodlně kryl hostující brankář. Hra se ubírala podobným stylem jako v první půli. Hosté pozorně bránili a žádný tým nechtěl udělat chybu. Do vedení jsme se dostali v 71. minutě. Bartek poslal nadýchaný centr do vápna. Ondra Červenka vyhrál důležitý souboj s bránícím hráčem, předložil míč volnému Štěpánovi Červenkovi a ten jej poslal do sítě (1:0). O 4. minuty později jsme mohi jít do dvoubrankového vedení, bohužel Pavlíček tentokrát neměl střelecký den a další pokus hlavou neproměnil. 77. minuta a opět bylo horko před soupeřovou brankou, tentokrát mířil do brankáře Štěpán Červenka. V 80. minutě se tahle situace opakovala jako přes kopírák. V posledních minutách soupeř vrhl vše do útoku, v poslední minutě zápasu zahrávali přímý kop a jen tak tak, že tečovaný míč neskončil v naší brance. Nulu vzadu jsme tedy uhájili a bereme 3 body.

Branka: Š. Červenka

Sestava: Švec – Kryšpín, Hubáček, Polách (81. Zámorský), Bartek, Popelka, Červenka O., Červenka Š. (87. Daňo), Bernátek (62. Slobodian), Pavlíček (90. Zmeškal), Suchý

Hodnocení trenéra: „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Soupeř má ve svých řadách řadu zkušených hráčů z vyšších soutěží. Jejich hra byla organizovaná a jen těžko jsme se tam dostávali. Musím pochválit kluky za trpělivost, a práci v závěru, kdy jsme soupeře nepustili do většího tlaku. Musíme ovšem zapracovat na lepším pohybu a nabídce v kombinaci.“

FK Luhačovice B – Rokytnice 7:0 (4:0)

Po střeleckým hodech většinou přichází půst, ale toto pravidlo se nenaplnilo v žádném případě u našeho béčka. V 25. minutě bylo prakticky po zápase. Rokytnice přijela odevzdaná a bylo patrné od první minuty, že si zápas přijela jen protrpět. V 7. minutě po pěkné akci na levé straně doputovala přihrávka před Michnu, který pohodlně otevřel účet zápasu 1:0. V 16. minutě zahrával Marek Polách volný přímý kop z pravé strany, jeho střílený centr podběhl Baklík a o břevno se odrazil za čáru 2:0. V 19. minutě se v pokutovém území dostal k dorážce Zdeněk Červenka a upravil skóre zápasu na 3:0. V 24. minutě se v pokutovém území, ač tísněn pěkně uvolnil Milan Zmeškal a jeho střela doputovala do pravého spodního koutu brány 4:0. Do druhé půle nastoupili domácí stejně jako do té první a již v 49. minutě se měnilo skóre zápasu. K volnému přímému kopu se postavil Jelínek a střelou přes zeď nedal Baklíkovi šanci 5:0. V 67. minutě prošel po pravé straně do pokutového území Zámorský a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Baču 6:0. V 81. minutě se individuálně prosmýkl kolem bránících hráčů Jelínek a upravil na konečných 7:0. Rokytnice může děkovat jen brankáří Baklíkovi, který ještě zlikvidoval spoustu šancí domácích.

Branky: Michna, Polách, Červenka, Zmeškal, Jelínek 2x, Daňo

Sestava domácí: Kořenek – Michna, Jelínek, Zmeškal, Šůstek – Zámorský, Červenka, Polách (45. Bača), Slobodian – Horáček (65. Coufalík), Daňo

Sestava hosté: Baklík – Kovařík (24. Hanák), Saloky, Pešek, Vacula, Šuráň, Orgoník, Ocelík, Ščuglík, Suchý, Petřkovský

Autor: FK Luhačovice