Home » ZPRÁVY » SPORT » FK Luhačovice A – TJ Štítná nad Vláří 1:0

FK Luhačovice A – TJ Štítná nad Vláří 1:0

Domácí začali aktivně a již ve druhé minutě napřáhl ke střele stoper Suchý, ale jeho pokus vytěsnil Vaculík na roh.

Pár minut na to se dostal do velké šance domácí kapitán Červenka, ale po centru Hubáčka usměrnil svou hlavičku mimo tři tyče. Hosté si vypracovali první za to obrovskou šanci ve 22. minutě a to kdy se v pokutovém území objevil zcela volný Vaculík, ale jeho pokus bravurně vyrazil Švec. Za dalších deset minut se dostal do šance domácí Liška, ale nastřelil přímo brankáře Vaculíka. Ke konci poločasu se ještě do jedné šance dostal hlavičkující Suchý, ale s jeho pokusem si poradil brankář hostů. Na začátku druhé půle provedli domácí rychlý protiútok, který zakončil Stěpán Červenka přímo doprostřed brány a tak s jeho pokusem neměl Vaculík sebemenší problém. Hra se vyrovnala a téměř do 70. minuty probíhal na place boj o každý centimetr hřiště. V posledních dvaceti minutách domácí vystupňovali tlak jehož výsledkem byla obrovská šance Daňa, který v 73. minutě postupoval sám na Vaculíka, ale neuspěl hned z protiútoku se mohla radovat Štítná, ale opět se vyznamenal Švec. Dvě minuty na to přišla rozhodující akce zápasu. Letní posila Hubáček posadil nádherný centr na hlavu Daňa, který rozvlnil síť za zády bezmocného Vaculíka 1:0. V 81. minutě se po červené kartě musel pakovat pod sprchy hostující Sloboda, ale to nebylo ze strany Štítné vše. V 86. minutě domácí zahráli v pokutovém území rukou načež nařídil rozhodčí Smirnov pokutový kop. Míč si postavil kapitán hostů Vaculík, ale brankář domácích Švec se rozhodl, že to bude on kdo bude hrdinou zápasu a pokus Vaculíka zneškodnil. Úřadující šampioni si tak připsali první vítězství v nové sezóně.

Branky: Daňo

ČK: 81. Sloboda

Sestava domácí: Švec – Červenka O., Bernátek, Bartek, Suchý, Kryšpín, Hubáček, Pešek, Slobodian, Liška (71. Daňo), Červenka Š. (88. Ďurďa)

Sestava hosté: Vaculík – Králík (76. Šánek), Sloboda, Chovančík, Hrnčířík, Spáčil, Liška (67. Maniš), Vaculík, Krůžela, Liška Jar. (62. Malaník), Chovančík

Hodnocení trenéra domácích Jana Jelínka: Dnes jsme zlepšili hru v poli, bohužel na můj vkus jsme málo nebezpeční v pokutovém území. I když jsme měli optickou převahu, zápas mohl dopadnout jakkoliv. Oba brankáři dnes čarovali. Švec byl ovšem dnes nepřekonatelný!

Fotbálek

Autor: FK Luhačovice

 

, ,
F