Home » ZPRÁVY » HZS » Bouřka v okolí Pozlovic si vyžádala zásah desítek hasičů

Bouřka v okolí Pozlovic si vyžádala zásah desítek hasičů

Bouřka doprovázená krupobitím a přívalovým deštěm způsobila nemalé komplikace občanům v okolí Pozlovic na Zlínsku.

První žádost o pomoc jednotek obdrželo krajské operační středisko HZS kraje v sobotu 22. 7. 2017 krátce před šestou hodinou večerní. Od té doby přijali příslušníci na operačním středisku desítky telefonátů a vysílali jednotky během tří hodin k 16-ti událostem.

Drtivá většina událostí se stala v katastru obce Pozlovice, kde bylo nutné odstraňovat popadané stromy, čistit ucpané propustky nebo čerpat zaplavené sklepy. Vůbec nejhorší byla situace v místním kempu, kterým se voda prohnala. V době průtrže zde byly ve stanech ubytovány desítky lidí a zasahující jednotky zde musely odklánět přitékající vodu a pomáhat zasaženým občanům s řešením komplikací. Žádné zranění však naštěstí nebylo zjištěno. .

Další nemalé obtíže způsobila voda na kruhovém objezdu ve směru na Vizovice, kde byla část vozovky zaplavena kamením. Zde byl na pokyn velitele zásahu nasazen také smykový nakladač ze stanice Zlín a další kolový bagr, kvůli vyčištění vozovky a ucpaného příkopu. Kolem deváté hodiny večerní se situace uklidnila a jednotky se postupně vracejí na své základny.

V rozmezí tří hodin tak vyjeli hasiči z následujících jednotek:

Profesionální hasiči ze stanic: Luhačovice, Zlín, Slavičín, Valašské Klobouky

Jednotky dobrovolných hasičů: Slavičín, Horní Lhota, Velký Ořechov, Březůvky, Pozlovice, Provodov, Petrůvka, Luhačovice, Řetechov, Sehradice, Dolní Lhota, Ludkovice,

kpt. Ing. Pavel Řezníček
Foto: HZS Zlínského kraje

 

,
F