Home » ZPRÁVY » SPORT » Provodov vítězstvím přerušil domácí neporazitelnost Luhačovic

Provodov vítězstvím přerušil domácí neporazitelnost Luhačovic

V druhém derby letošní sezóny opět uspěl Provodov, který tímto vítězstvím přerušil domácí neporazitelnost Luhačovic.

Lídr tabulky se snažil o aktivní vstup do utkání, ale tuhle snahu přibrzdil již ve 3. minutě Huťka, který poslal hosty do vedení. I nadále byli aktivnější domácí, kteří sice drželi míč, ale k přímému ohrožení branky se nedostávali. V 22. minutě se po rohovém kopu prosadil Elšík 0:2. Luhačovice po této brance ještě více znervózněly, začaly se kupit chyby v obraně a směrem dopředu se kazila spousta přihrávek. Téměř každá standartní situace Provodova zaváněla brankou. Po jedné z nich zachránilo domácí břevno. Bezradnost domácích se prohlubovala a výjimkou jedné situace nebyli před brankou hostů vůbec nebezpeční. O poločase se domácí kouč snažil se zápasem něco udělat, proběhlo dvojí střídání a do středové formace se posunul Broňa Červenka. Většina druhé půle se odehrávala na polovině Provodova, který trpělivě hlídal svůj dvoubrankový náskok. Aktivita domácích většinou ztroskotávala na přehuštěné obraně a na nepřesných finálních přihrávkách. Největší šanci domácích spálil domácí Bernátek, který postupoval z kraje hřiště sám na Petra mohl ještě přihrát do prázdné branky Červenkovi, ovšem rozhodl se situaci řešit individuálně a jeho pokus brankář hostí přečetl. Jiskřičku naděje vykřesal pro domácí Broňa Červenka, který se prosadil hlavou po centru z pravé strany 1:2. Závěrečných 10 minut vrhly Luhačovice všechny síly do útoku, ale z tlaku nic nevytěžily. V nastaveném čase využil skulinku v obraně Ulman, který obstřelil vyběhnutého Švece a uzavřel účet zápasu na 1:3.

Branky: Červenka B. – Huťka, Elšík, Ulman

Hodnocení trenéra:

Zápas jsme si prohráli v prvním poločase, kdy jsme po inkasovaných brankách zbytečně znervózněli, kupili jsme chyby jak v obranné tak útočné fázi. Sice jsme měli v poli převahu, ale hráči špatně řešili slibně se rozvíjející situace. Nebyli jsme trpěliví a zbytečně jsme se snažili řešit útoky finálními přihrávkami, které buď neměly adresáta nebo vhodný prostor. Ve druhém poločase jsme zvýšili nasazení. Lépe jsme realizovali naši útočnou snahu a dostali jsme soupeře pod tlak. Opět jsme ale ztroskotávali na nepřesnosti v před finální fázi. V závěru jsme hráli vabank, čehož zkušení hosté využili a rozhodli zápas. Provodovu gratuluji. My musíme zvednout hlavy, doléčit zranění a vrátit se ke hře kterou jsme se prezentovali na podzim.