Home » ZPRÁVY » HZS » Deset jednotek hasičů zasahovalo při požáru střechy a garáže rodinného domu

Deset jednotek hasičů zasahovalo při požáru střechy a garáže rodinného domu

Deset jednotek hasičů zasahovalo v II. stupni požárního poplachu v obci Velký Ořechov na Zlínsku.

V Sobotu 25. 3. 2017 v 23:48 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů oznámení o požáru střechy a garáže rodinného domu v centru obce Velký Ořechov. Jako první na místo požáru dorazili místní dobrovolní hasiči a profesionální hasiči ze stanice Luhačovice. Následně se připojovaly další jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů, které byly na místo vyslány operačním střediskem. Na likvidaci požáru se tak celkem podílelo deset jednotek, osm cisternových automobilů, automobilní žebřík a protiplynový kontejnerový automobil.

V době příjezdu prvních jednotek byla plameny zasažena celá střecha a průjezd jednopodlažního domu včetně zaparkovaného vozidla. Požár se dále šířil na hospodářské přístavby a mezerou mezi střechou a štítovou stěnou i do podkroví sousedního rodinného domu. Vzhledem k rozsahu požáru a počtu nasazených jednotek byl v 00:22 hodin vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Část zasahujících hasičů vybavených dýchací technikou vnikla do zasažených objektů a další část hasila hořící střechy z vnějšku budov. Po nasazení několika vodních proudů, včetně dvou vysokotlakých, se hasičům podařilo dostat dnes v 01:46 hodin požár pod svou kontrolu a zabránit jeho dalšímu šíření. Hašení znesnadňoval nárazový vítr a v podkroví rodinného domu, na který se požár rozšířil, i hustý kouř a vysoké teplo naakumulované pod střešním pláštěm. K odvětrání objektů hasiči nasadili také přetlakovou ventilaci.

V 04:46 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru a nasazené jednotky se začaly postupně vracet na své stanice a zbrojnice. Jako dohlídka zůstali na místě události místní dobrovolní hasiči.

V době vzniku požáru se v objektu nacházely tři dospělé osoby a tři děti. U všech došlo k intoxikaci zplodinami hoření. Po prvotním ošetření byli všichni transportováni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Vyšetřování okolností vzniku požáru bude pokračovat v dnešních ranních a dopoledních hodinách. Výše způsobené škody nebyla zatím stanovena.

Zasahující jednotky:

HZS Zlínského kraje:

Luhačovice, Uherský Brod, Uherské Hradiště, Zlín

JSDHO

Velký Ořechov, Luhačovice, Březůvky, Provodov, Hřivínův Újezd, Pašovice

26.3.17 (2)

26.3.17(3)

26.3.17 (1)

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje

 

, ,
F