Úvodní strana » ZPRÁVY » KULTURA » Okruh Luhačovským Zálesím má za sebou druhý ročník

Okruh Luhačovským Zálesím má za sebou druhý ročník

Hotel Vega Zima

 

Na start druhého ročníku závodu horských kol se v sobotu 23. 7. 2016 postavilo téměř 300 závodníků ze všech koutů České republiky a Slovenska. V Luhačovicích je uvítalo nejen slunečné počasí, ale především náročná trať v okolí vrcholu Komonce, kterou v nejlepším čase zdolal Ondřej Fojtík. Loňský vítěz Petr Holzner vybojoval třetí místo.

Už podruhé se lokalita Komoneckých stezek, ležících nad Luhačovickou přehradou v oblasti Vizovické vrchoviny, otevřela všem příznivcům horské cyklistiky. Že jejich zdolání není žádný med, se v hlavní kategorii přesvědčilo přibližně 200 závodníků. Oproti loňsku se navíc kopcovitá trasa prodloužila na rovných 28 kilometrů. V kombinaci s náročným terénem a převýšením 1300 metrů tak dal závod zabrat nejen samotným jezdcům, ale také jejich kolům – téměř dvě desítky jich do cíle nepřijelo kvůli defektu.

Organizátoři akce ale nezapomněli ani na mladší ročníky a cyklistická batolata. V dopoledních hodinách se proto u hotelu Vega v Pozlovicích prostřídali závodníci v kategoriích od 2 do 14 let. Odpoledne pak patřilo dorostu i ostříleným cyklistům. Mezi muži se jako absolutní vítěz umístil Ondřej Fojtík s časem 1:13:13 závodící za Force KCK Zlín. Ženskou kategorii ovládla Lucie Gruchalová s časem 1:33:47, která reprezentuje oddíl LowellPro Šafrata Bohumín.

„Příprava druhého ročníku byla pro nás organizátory velmi komplikovaná, všechen stres nám ale vynahradila ta spousta pozitivních ohlasů. Závodníci si vedli skvěle, dali ze sebe všechno a na výsledkové listině je to taky znát. Pro nás je pak největší útěchou fakt, že vše proběhlo bez zranění. Hodně diskutované téma teď bude třetí ročník. Prozatím ale nic konkrétního neslibujeme,“ říká František Divoký z Cyklotoulek Luhačovským Zálesím, které se společně se společností Luhačovské Zálesí a hotelem Vega na přípravě závodu podílí.

Výsledková listina i fotky jsou k dispozici na webu: http://zavod.luhacovskezalesi.cz

 

 

Komentáře

komentářů

, , , , ,
F