Home » ZPRÁVY » POZVÁNKY » Horská kola pojedou v Luhačovicích i letos

Horská kola pojedou v Luhačovicích i letos

Druhý ročník závodu horských kol s názvem Okruh Luhačovským Zálesím proběhne 23. července v Luhačovicích u hotelu Vega. Trasa závodu vede po zajímavé trase Komoneckých stezek, které jsou nejhezčími bajkovými traily v celém Luhačovském Zálesí. Trasy jsou připraveny pro kategorie Bejby, Junior, Dorost a Elite, nebude chybět ani doprovodný program pro ty, kteří přišli závodníky podpořit. Závod je součástí série Valašskokarpatská Cyklotour.

V loňském roce se závodu zúčastnilo na 200 závodníků v 17 kategoriích – Od nejmenších v kategorii Bejby až po zkušené jezdce v kategorii Open. V kategorii Open závodilo 136 jezdců, mezi muži se nejlépe umístil Petr Holzner s časem 1:03:45. Mezi ženami pak kralovala Lucie Javorová s časem 1:15:45. Relativně náročná trasa povede i letos lesním terénem v okolí Komonce, kde se střídají ostrá stoupání s prudkými sjezdy do údolních obcí.

„První ročník si převážná většina jezdců pochvalovala. Trasa je sice kratší, než bývá zvykem, ale je docela náročná, navíc vede opravdu krásným terénem. Také organizaci závodu jsme myslím zvládli pěkně. Letos proto upravíme spíše jen trasy pro nejmenší, které budou prostornější a přehlednější a doladíme některé detaily,“ říká František Divoký za Cyklotoulky Luhačovským zálesím, který je jedním z pořadatelů.

Druhý ročník závodu se pojede opět od hotelu Vega v Luhačovicích. Start je naplánován na sobotu 23. července, v 10:00 budou startovat nejmenší, pak postupně další kategorie až do startu hlavní kategorie Open kolem 13:00. Stejně jako vloni bude i letos součástí závodu tombola s cyklistickými cenami a pobyty v lázeňských hotelech. Přihlášky jsou otevřeny na adrese: www.zavod.luhacovskezalesi.cz.

Okruh 2016

Pořadatel: Cyklotoulky Luhačovským Zálesí, Luhačovské Zálesí, o. p. s., Hotel Vega

Kontakt: František Divoký
739 344 010
divoky.f@gmail.com

 

, ,
F