Home » ZPRÁVY » SPORT » Áčko zvládlo „anglický týden“ na výbornou

Áčko zvládlo „anglický týden“ na výbornou

FK Luhačovice – FC RAK Provodov  4:1

Do utkáni vstoupili domácí doslova jako uragán. Prakticky po rozehrávce prošel středem pole David Červenka posunul míč na nabíhajícího Marka Polácha, který dělovkou na vzdálenější tyč otevřel skóre utkání 1:0. Domácí rychlá branka ukolébala a čím dál tím víc se začal prosazovat Provodov. Odměnou za zvýšenou aktivitu byla vyrovnávací branka z kopačky Josefíka v 16. minutě 1:1. Provodov byl v první půli lepším mužstvem ale obrana domácích odolávala. Z ničeho nic tak udeřilo na druhé straně. v 41. minutě si navedl Marek Polách míč na střelu a jeho bomba před brankářem Petrem zaplavala a skončila pod břevnem 2:1. Luhačovice vstoupily do druhé půle daleko aktivněji. Zlomová situace nastala v 64. minutě. Josefík zastavil rychlý protiútok domácích jen za cenu žluté karty a jelikož už jednu měl tak putoval pod sprchy. Na následný přímý kop si naběhl Tonda Popelka a procedil míč skrz rukavice brankáře Petra 3:1. Čtyři minuty na to navíc využil David Červenka rychlýž protiútok a rozvlnil síť po čtvrté. Luhačovice tak natáhly své vítězné jarní tažení a v posledních dvou kolech mají navíc šanci vybojovat krásné třetí místo v krajském přeboru.

FK Luhačovice – Baťov 4:0

Netradičně v Pátek přivítaly Luhačovice soupeře z Otrokovic. Marek Polách pošetřil střelecký apetit ze zápasu s Provodovem a byl to on, který v 7. minutě krásnou ranou z přímého kopu otevřel skóre 1:0. Celou první půli se hrálo prakticky na jednu branku a to Baťova. V 17. minutě přeloboval Bernátek vyběhnutého Červinku a pro Marka Polácha již nebyl problém trefit odkrytou svatyni 2:0. Šest minut na to si oba spolupráci zopakovali akorát v opačníém gardu a Martin Bernátek rozvlnil sít po třetí. Otrokovice si za celý zápas vypracovaly pouhé dvě šance a to po hrubých chybách obrany domácích, ale ani jednu nevyužily. v 62. minutě se po rohu prosadil hlavičkou Bernátek a přidal tak čtvrtý zásah. Kaňkou na výborném výkonu domácích je tak červená karta pro Honzu Kořenka. Luhačovice si touto výhrou zajistily možnost zahrát si přímý souboj o třetí místo tabulky a to v Pátek v Morkovicích.