Úvodní strana » ZPRÁVY » HZS » HZS - Luhačovicko » Motocykl havaroval na olejové skvrně

Motocykl havaroval na olejové skvrně

Hotel Vega Zima

 

Ve čtvrtek 17. 9. 2015 krátce po třetí hodině odpolední byla vyslána jednotka profesionálních hasičů k likvidaci úniku ropných produktů na komunikaci ve směru z Luhačovic na Uherský Brod.

Jak bylo z místa velitelem upřesněno, došlo k úniku asi 10 litrů motorového oleje na vozovku nedaleko odbočky na obec Biskupice, a to po poruše motoru nákladního automobilu Avia. Jakmile řidič poruchu zjistil, okamžitě zastavil. Skvrna již však byla asi v délce 50-ti metrů komunikace. Řidič proto ihned znečištěný úsek označil a na místo byli povolání hasiči.

Ještě před příjezdem jednotky však došlo v důsledku olejové skvrny k dopravní nehodě motocyklu. Řidič se svým strojem Yamaha dostal na znečištěné vozovce smyk a havaroval. K vážnějšímu zranění při nehodě naštěstí nedošlo. Na místo však byla povolána posádka zdravotnické záchranné služby, která motocyklistu na místě prohlédla.

Hasiči zabezpečili místo nehody a únik v celé délce zlikvidovali pomocí speciálních sorbentů. Po provedení úklidu komunikace se vrátili zpět na základnu.

2

kpt. Ing. Pavel Řezníček
Foto: HZS Zlínského kraje

 

 

Komentáře

komentářů

,