Home » ZPRÁVY » OSTATNÍ ZAJÍMAVOSTI » Stavba nového domova pro seniory byla zahájena

Stavba nového domova pro seniory byla zahájena

Symbolickým poklepáním základního kamene byla v úterý slavnostně zahájena stavba domova pro seniory v Luhačovicích, jehož investorem je Zlínský kraj. Akce se zúčastnil hejtman Stanislav Mišák, radní pro sociální oblast Taťána Valentová Nersesjan, radní Ladislav Kryštof, Petr Navrátil a další představitelé kraje, města Luhačovic i zástupci dodavatele.

„Jedná se o jednu ze tří významných investičních akcí Zlínského kraje v oblasti sociálních služeb, které v těchto dnech zahajujeme a jejichž cílem je zvýšit kvalitu sociálních služeb tak, aby odpovídaly moderním trendům péče o seniory,“ řekl hejtman Stanislav Mišák. Kromě objektu v Luhačovicích kraj začíná stavět i Seniorpark ve Valašském Meziříčí a Domov pro seniory Jasenka ve Vsetíně. Na všechny tři akce získal Zlínský kraj dotace z evropských fondů.

„Výstavbou nových domovů nesledujeme navýšení kapacit pobytových sociálních služeb pro seniory, neboť Zlínský kraj s 2800 lůžky patří spolu s Ústeckým krajem k nejlépe vybaveným v ČR. Naším cílem je nahradit starší a nevyhovující budovy novými, které poskytnou lepší prostředí a podmínky pro život klientů, ale i zaměstnancům k jejich nelehké práci. Chceme podporovat vznik více zařízení s nižšími kapacitami, která budou rovnoměrněji rozmístěna po kraji a tak lépe dostupná pro rodinné příslušníky a přátele klientů,“ sdělila radní Taťána Valentová Nersesjan.

Stavba nového luhačovického domova, jejíž celkové náklady jsou vyčísleny na 50 milionů korun a která má být ukončena do 30. června 2015, je situována v prostoru mezi ulicemi Ludkovickou, V Drahách a Družstevní. Bude mít podobu třípodlažního objektu, kde přízemí bude mít ráz technického, provozního a administrativního zázemí a ve druhém a třetím podlaží bude ubytovací část. Zařízení pojme celkem 40 klientů, pro něž bude k dispozici dvacet jednolůžkových a deset dvojlůžkových pokojů.

Generálním dodavatelem stavebních prací je POZIMOS, a.s.

 

Helena Mráčková
Foto: archív Zlínského kraje

0

F