Home » ZPRÁVY » OSTATNÍ ZAJÍMAVOSTI » O víkendu proběhne uzavírka silnice u Luhačovic

O víkendu proběhne uzavírka silnice u Luhačovic

Živičné práce na rekonstrukci silnice II/492 si o víkendu od 20. do 22. června 2014 vyžádají úplnou uzavírku silnice mezi Dolní Lhotou a Luhačovicemi a rovněž mezi Petrůvkou a Luhačovicemi. Motoristé budou muset využít objízdných tras.

Technologické postupy potřebné pro vytvoření kvalitní souvislé obrusné vrstvy na rekonstruovaném úseku silnice II/492 u Luhačovic vyžadují, aby se silnice na několik dnů zcela uzavřela a aby finišery mohly pokládat poslední živičný koberec téměř současně na celou šíři vozovky (zamezuje se tím vzniku spáry mezi jednotlivými jízdními pruhy). Proto bude platit v tomto úseku o víkendu úplná uzavírka.

„Vyhověli jsme požadavku provozovatelů veřejné autobusové dopravy a v pátek 20. června bude umožněn průjezd stavbou linkovým autobusům a vozidlům Integrovaného záchranného systému. V pátek totiž po této silnici projíždí za celý den na sedm desítek autobusů. Avšak v sobotu 21. a v neděli 22. června přes stavbu neprojede nikdo. Řidiči musí použít objízdné trasy přes Zlín nebo Bojkovice,“ sdělil ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislav Malý. Zákres objízdné trasy přes Zlín je zveřejněn ZDE. Silniční provoz bude obnoven v pondělí 23. června, v případě dřívějšího ukončení prací nebudou silničáři bránit obnovení provozu již v neděli večer.

Průjezdná nebude na rekonstruovaném úseku silnice ani nově budovaná okružní křižovatka nad Luhačovickou přehradou. Z toho důvodu budou muset použít objízdné trasy i motoristé, kteří by chtěli projíždět tímto místem ve směru od Slavičína či Petrůvky. Ve směru na Zlín pojedou motoristé ze Slavičína přes Loučku, ve směru na Luhačovice přes Bojkovice.

A co hosté začínající nebo končící o víkendu pobyt v některém z hotelů v okolí Luhačovické přehrady? „Po rekonstruované silnici neprojedou. Ale v těchto případech jim bude umožněn průjezd po jinak uzavřených místních komunikacích, takže se s osobním autem do hotelu a z hotelu dostanou. Konkrétní trasy jsou jednotlivým ubytovatelům známy. Vjezdy na místní komunikace bude kontrolovat policie, hosté se budou muset prokázat rezervací na ubytování,“ dodal Bronislav Malý. Samotná Luhačovická přehrada bude pro jednodenní rekreanty dostupná po silnici jen ze strany přes Pozlovice.

-tz.

IMG_20140618_174750

 

, , ,
F