Home » ZPRÁVY » MĚSTO LUHAČOVICE » V Luhačovicích a okolí se desinfikují autobusové zastávky

V Luhačovicích a okolí se desinfikují autobusové zastávky

„V území ORP Luhačovice zatím není evidováno žádné další šíření nákazy, takže za sebou máme poklidnou neděli,“ informoval v pondělí 30. 3. starosta Luhačovic Marian Ležák.

Aby situace zůstala nadále příznivá, v Luhačovicích se stále daří zvyšovat různá opatření, která minimalizují možnost případného přenosu nákazy. Už týden se tu Technické služby kromě jiných činností věnují také desinfekci exponovaných veřejných míst.
„Desinfikujeme lavičky, které jsou venku nebo zastávkách i různá zábradlí na exponovaných místech, třeba u pošty. Zastávky se desinfikují nejen v samotných Luhačovicích, ale i v místních částech Kladná Žilín, Polichno a Řetechov,“ poznamenal ředitel TS Luhačovice Josef Pučalík. Jak dodal, obdobně se desinfekčním postřikem ošetřují například i parkovací automaty. „Celkově jsme na tato opatření spotřebovali už 50 litrů roztoku. Desinfekce se pro tyto účely používá naředěná, tak aby byla stále účinná, ale vystačila na větší plochy. Přípravku máme i pro další dny dostatek,“ dodal Pučalík. Jak doplnil, zvýšená hygienická opatření dodržují samozřejmě i všichni zaměstnanci TS. „Jsou vybaveni rouškami i desinfekcí, rukavicemi a na centrále se nezdržují, jen v nutných případech,“ zmínil ředitel TS Luhačovice.

Ve městě se zavádějí i další různá opatření, která přispívají k minimalizaci možnosti přenosu nákazy. Přepážky chránící pokladní zavedl například supermarket Albert nebo lékárna Dr. Max. Město také vyzývá sdružení nájemníků a majitelů bytů, aby se zaměřili ve svých domech pravidelnou desinfekci společných prostor, zejména klik u domovních dveří, zábradlí a podobně.

V celém Zlínském kraji je podle ranních informací od Krajské hygienické stanice k pondělním 9:00 dohromady 128 případů nákazy, z toho je v okresu Kroměříž 15 nakažených, v okresu Uherské Hradiště 74, okresu Vsetín 11 a okresu Zlín je to 28.

palác h

 

tz.

, , , ,
F