Home » ZPRÁVY » HZS » Požár v Horní Lhotě zaměstnal několik jednotek hasičů

Požár v Horní Lhotě zaměstnal několik jednotek hasičů

K požáru rodinného domu v Horní Lhotě na Zlínsku vyjížděla v sobotu 27. 4. 2019 krátce po jedenácté hodině dopolední jednotka profesionálních hasičů ze stanice Luhačovice a posilové jednotky dobrovolných hasičů z Horní Lhoty, Luhačovic a Pozlovic.

Po příjezdu na místo a provedení prvotního průzkumu bylo zjištěno, že požár zasáhl obytnou část rodinného domu v okrajové části obce. Okamžitě byly nataženy dva útočné proudy a požár byl bleskově lokalizován. Z důvodu silného zakouření objektu zasahovali hasiči v dýchací technice a k odvětrání celého objektu byla nasazena také přetlaková ventilace.

12:30 hodin:

Hasiči nadále dohašují skrytá ohniska a vynášejí zasažený materiál mimo objekt. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů ze Zlína, který pracuje na určení přesné příčiny vzniku události.

14:00 hodin:

Při provádění hasebních prací nedošlo k žádnému zranění a z terária se podařilo zachránit jednu agamu. Hasební práce byly ukončeny a v 13:10 hodin byla velitelem zásahu ohlášena celková likvidace požáru. Na místě do večerních hodin zůstává pouze místní jednotka na dohlídku, ostatní jednotky se vrátily na své základy.

Jako příčina vzniku požáru byla vyšetřovatelem stanovena technická závada. Škoda byla majitelem předběžně vyčíslena na 1 milion korun a dále bude dopřesněna.

27.4 (2)

27.4 (1)

tz.
Foto: HZS Zlínského kraje
kpt. Ing. Pavel Řezníček

 

,
F